Coaching

Coaching staje się coraz bardziej popularny, zarówno w środowiskach firmowych jak i znajduje wielu prywatnych klientów. Popularny na zachodzie już od bardzo wielu lat powoli wkracza na polskie ziemie. Kojarzy się z czymś zachodnim, niepotrzebnym. Nic dziwnego, ludzie zawsze boja się rzeczy nowych, nie znanych. Istnieje bardzo wiele metod coachingu, można do nich zaliczyć emocjonalny lub biznesowy itd. Nie wielu jednak wie ze coaching może mieć zbawienny wpływ na nasza świadomość oraz umiejętności.  Coraz więcej firm, zarówno małych jak i dużych korzysta z coachingu, w Polsce jest coraz więcej profesjonalnych trenerów, którzy zdobywając swe kompetencje u zagranicznych mentorów, z roku na rok pokazują coraz wyższy poziom i umiejętności. Jednakże decydując się na coaching, należy najpierw zapoznać się z opiniami, gdyż niejednokrotnie można trafić na zwykłego oszusta bądź osobę która nie jest powołana do tego zawodu. Często jest on porównywalny z zawodami takimi jak nauczyciel albo tak zwany przewodnik duchowy. W naszym mieście funkcjonują już takie nowoczesne firmy, które poza zwykłymi szkoleniami i kursami w swojej ofercie mają, coaching, consulting czy human resources.

Coraz większą rolę odgrywa wspomniany wcześniej consulting. Jest to bardzo szeroki zakres usługi – rozpoczynających się od definiowania strategii firmy. Jednakże obecnie największe zapotrzebowanie jest na :

reorganizacje firmy
wdrażanie nowych rozwiązań informatycznych – konsulting informatyczny
zarządzenie kapitałem ludzkim.

W Mielcu istnieje wiele firmy z tradycjami, które odnosiły pierwsze sukcesy bardzo dawno. Rynek wraz z mijającym czasem bardzo szybko się zmienia. Niestety wiele firm przespało najlepszy okres na zamiany, reorganizacje. Obecny koniec drugiej dekady XXI wieku to ostatni dzwonek by unowocześnić, zreorganizować własną firmę. Warto wybrać lokalna firmą szkoleniową świadcząca, takie nowoczesne formy pomocy szkoleniowej.